How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

Повість-притча «Старий і море». Символіка образів. Образ Сантьяго

Перейдіть за посиланням, перегляньте онлайн-урок з теми:

11 клас. Ернест Міллер Гемінгвей. Символіка та ознаки притчі у творі "Старий і море" 

“Старий і море” символіка твору

Образи-сиволи:

Рибалка – непереможний дух людини

Вітрило – співвідноситься з символікою повітря, вітру. Є атрибутом фортуни й уособлює її мінливість.

Риба – доля людини, її вдача, сенс життя

Акули– навколишнє зло. Це хижаки, вороги, які є перешкодами на шляху досягнення мети. Людина сміливо вступає з ними у боротьбу. «Акула нічого не боїться і чинить так, як їй заманеться». Тут звучить знамените «…людина не для того створена, щоб бути переможеною, людину можна знищити, але її не можна перемогти». Але «переможець нічого не здобуває» – цю філософську думку Хемінгуей виніс навіть у заголовок одного із своїх творів. Сутність людського життя у боротьбі і перемозі в ній, можливо, це перемога над собою.

Леви -пам’ять про пережиту боротьбу, готовність до нового бою, мрії

Море – буття, сповнене пристрасті, випробувань, поразок, переживань, перемог. Давні греки бачили в морі втілення материнського початку. В той же час – це образ стихії, що несе лихо і смерть. Плавання морем нерідко розглядається як стан між життям і смертю. Море – це ще й непереборна сила природи, сама вічність.

Самотність старого – відчуження людей XX століття

Хлопчик – надія на єднання поколінь, оновлення життя. Він є продовженням старого рибалки, його майбутнє, він забезпечить йому безсмертя, отримавши разом із досвідом і частину душі старого. «Був би зі мною хлопчик», – рефреном звучать у повісті слова старого, якими автор стверджує думку, що сила людства у його єдності.

Старий – багатоліття в різних культурах розглядається як знак праведності, божественного благословення. Старі люди можуть передбачити найвищі істини.

Човен на тлі безмежного простору – самотність.

Система мотивів: мотив незвичайної рибини; мотив самотності; мотив хлопчика і левів; мотив бейсболу (постійне згадування імені Ді Маджо1. Уперше ми дізнаємось про нього на початку повісті, коли старий і хлопчик розмовляють про бейсбол. Отже, стає відомо, що це ім’я знаменитого бейсболіста. Сантьяго подумки постійно звертається до нього)

У житті (морі) у кожного є своя Риба (мета, ціль), яку потрібно здобувати, є свої Акули (вороги, перешкоди), і, слава Богу, є свій Хлопчик (надія на майбутнє, на своє продовження), свої Леви («найкраще в моєму житті», символ юності, дитинства, щасливих миттєвостей, того, що допомагає жити). А ще людина – частинка неосяжного Всесвіту. Вона відчуває себе добре лише в гармонії з усім, що оточує її: небом, сонцем, морем, птахами, рибами. Вона – не цар, не піщинка – вона рівна серед рівних.

Символічне значення назви повісті “Старий і море”

Щоб зрозуміти значення назви варто розглянути сенс слів – старий і море.

У словнику: старик – людина, що має великий досвід у чомусь, давно займається чим-небудь; а старий – людина, яка прожила багато років.

Очевидно, що це значення більше відповідає змісту повісті.

Під словом «море» письменник мав на увазі не лише частину океану, а й житейське море.

Людина та життя – так по-іншому я розумію назву твору. Людина не вважає себе переможеною. Навіть якщо цього разу й перемогла стихія, у людини ще залишається шанс утвердитися в житті.

Завдання: 

1. Записати в зошит визначення "притча" та виписати

1. Запишіть у зошит, які характерні жанрові ознаки повісті та притчі є у творі "Старий і море"

Завдання для отримання високго балу:

(Виконайте одне завдання за вибором)

1. Дайте розгорнуту відповідь на питання «Що нового про самих себе читачам ХХІ століття може розповісти Хемінгуей?»

2. Намалюйте ілюстрацію до повісті-притчі Е.Хемінгуея «Старий і море»


Фото виконаного завдання надсилайте мені в особисті повідомлення у Вайбер

Немає коментарів:

Дописати коментар