How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

Г. Аполлінер як представник модерністської поезії ХХ століття

Перейдіть за посиланням, перегляньте експрес-урок:

 Експрес-урок 4. Ґійом Аполлінер


Ознайомтесь із теоретичним матеріалом:

Біографія поета Справжнє    ім'я — Вільгельм-Альберт-Володимир-Аполлінарій Костровицький. Народився   у Римі 26 серпня 1880 року.   Мати, Ангеліка Костровицька, була дочкою польського емігранта Михайла-Аполлінарія Костровицького, колишнього штабс-капітана російської армії, який емігрував до Італії після поразки польського повстання 1863 року.  Родовий маєток знаходився у Білорусії під Новогрудкою,   були сусідами Міцкевича,   Рідними мовами були польська та італійська, а французьку    опанував у монастирських школах на півдні Франції. До дев’яти років   жив в Італії, потім   відправили вчитися у колеж у Монако й Канни,  пізніше – у ліцей у Ніцці. Коли   було 17 років я разом з товаришем по ліцею готував рукописний часопис, до якого увійшли вірші, статті на політичні теми, міркування щодо театрального мистецтва…   Перший псевдонім «Гійом Макабр». Потім   під псевдонімом Луїза Лаланн. Псевдонім «Гійом Аполлінер» з’явився у 1902р., це утворення від першого імені (Вільгельм) та останнього (Аполлінарій).

 У Франції  пережив більшу частину свого життя, з цією країною    пов’язав і   мистецтво. Але перші роки життя в цьому місті були важкими.   Французьке громадянство   отримав лише у 1916р.  , нерідко бідував, жив на випадкові заробітки, нарешті влаштувався вчителем французької мови у заможну родину і поїхав за рубіж: подорожував Німеччиною, Австрією, відвідав Прагу.    На початку 900-х років я став приділяти багато уваги живопису, захоплювався  кубізмом.

 У 1911 р. разом з Пікассо  пережив сутичку з французьким законом:запідозрили у причетності до викрадення з Лувру картини Леонардо да Вінчі «Джоконда». І хоч звинувачення були безпідставними, його тримали під слідством ще понад чотири місяці.

 Вирушив добровольцем на фронт.  На фронті Аполлінер показав себе сміливим солдатом, дослужився до лейтенанта і 9 березня 1916 отримав французьке громадянство. Проте через тиждень, 17 березня 1916 року він отримав важке поранення осколком в голову, йому було проведено трепанацію черепа. Він демобілізувався, проте від травми так і не отямився.

Коли   вчителював у родині Міло,   закохався в Анні Плейден, яка служила гувернанткою,   це почуття було нерозділеним. А  кохання до Марі Лорансен насправді було найяскравішою подією  житті.  . Ще  був закоханий у Луїзу де Коліньї-Шатійон.  На початку 1918 року він одружився з красунею Жаклін Кольб.  . Проте через півроку 9 листопада 1918 помер у Парижі, заразившись іспанкою; похований 13 листопада на цвинтарі Пер-Лашез

Основні   твори: поетичні збірки «Рейнські вірші», «Алкоголі. Вірші 1898— 1913 pp.»(1913), «Каліграми. Вірші миру і війни (1913—1916)» (1918), стаття «Новий дух і поети» (1918).

Аполлiнер став теоретиком сюрреалiзму, напряму в лiтературi, i цей термiн належить саме йому, що означає "надреалiзм".   Поет, вважав вiн, мусить боротися зi старими поетичними штампами, творити несподiване, експериментувати.   

 

Робота зі словником термінів (записати в зошит! вивчити)

Модернізм (від франц. – сучасний, новітній) – загальна назва напрямків і шкіл у літературі та мистецтві кінця ХІХ – початку ХХ ст.

 Авангардизм (від франц. – передовий загін) – це умовна назва низки художніх течій, що оголосили «революцію в мистецтві» і рішуче розірвали зв’язок з реалістичною традицією.

 Сюрреалі́зм (surrealisme — надреалізм) — авангардистська літературна течія, яка ставила за мету відкрити новий шлях звільнення мистецтва від знедуховленої дійсності через сферу «надреального», підсвідомого, покликану оновити не лише художню діяльність, а й життя.  Своїм ідеологом вважали З. Фройда. Найповніше сюрреалізм розкрився у віртуозних картинах С. Далі.-іспанський живописець.Картини «Жираф у вогні», «Телефон-омар»

Кубізм – авангардистська течія в європейському живописі, яка сформувалася у Франції на початку ХХ ст. (П. Пікассо). У своїх картинах кубісти розкладають предмети на елементарні геометричні тіла – куб, шар, конус. Їхня програма – деформація реального світу надуманими експериментами в царині форми.   Представником кубізму був Пабло Пікассо. Назва течії виникла випадково:  роботи нагадують дитячі кубики

 Практичне завдання

Допишіть речення:

Поезія Г. Аполлінера мене вразила …

Відкриттям для мене було … ( продовжіть  речення)

Пррочитати матеріал про творчість Г.Аполлінера, вивчити напам’ять вірш «Міст Мірабо».

"Міст Мірабо" Гійом Аполлінер аудіо вірш



Немає коментарів:

Дописати коментар