How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

Тема: Гетьманування К. Розумовського

Перегляньте навчальне відео, дайте відповіді на питання

 Україна за часів гетьмана Кирила Розумовського | Пишемо історію




Біографія Кирила Розумовського

Розумовський Кирило Григорович(1728-1803 pp.) - останній гетьман України (1750-1764 pp.). Народився в сім'ї козака Григорія Розума. Здобув домашню початкову освіту, а в 1743 р. імператриця Єлизавета Петрівна відправила його на навчання до Європи. Після повернення до Петербурга в 1745 р. він став дійсним камергером, a у 18-річному віці був призначений президентом Петербурзької Академії наук (перебував на цій посаді майже 20 років). У 1744 р. під час поїздки Єлизавети Петрівни в Україну козацька старшина за підтримки О. Розумовського переконала імператрицю відновити гетьманство. У 1747 р. була проголошена царська грамота про відновлення гетьманства та про фактичне призначення гетьманом Кирило Розумовського. У лютому 1750 р. на козацькій раді в м. Глухові його було обрано гетьманом України. Кирило Розумовський, ставши гетьманом, домагався від царського уряду повернення Україні її прав. Україна була виведена з відомства Сенату і передана Колегії закордонних справ, як було раніше. Під управління гетьмана передали Запорозьку Січ (Запорізька Січ), а також Київ. Кирило Розумовський провів судову, військову, освітню реформи.

Підведемо підсумку діяльності К. Розумовського словами Ореста Субтельного «Гетьманщина К. Розумовського переживала «золоту осінь» своєї автономії» 

1. Як Ви розумієте це висловлювання?
2. Чи згодні Ви з цією думкою?


Немає коментарів:

Дописати коментар