How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

Тема: Складні випадки синтаксичного керування

Сучасне суспільство не може існувати без мови — найважливі­шого засобу спілкування, засобу вираження думок та передачі до­свіду сучасникам і нащадкам. Мова — наше національне багатство, тому на перший план виходить питання культури мовлення. Серед них головними є питання оволодіння правилами граматики, пра­вопису, вимови й наголошення. Величезне значення має також ви­вчення й правильне використання мовних засобів вираження думки залежно від мети й змісту висловлювання. Правильність мови — це насамперед дотримання тих літературних норм, які є усталеним зразком, еталоном для носіїв цієї мови. І сьогодні на уроці ми про­довжуємо говорити про синтаксичні норми мови.

 Перегляньте навчальне відео за посиланням, випишіть в конспект, що таке "керування", які бувають типи керування (наведіть власні прикладі):

11 клас. Українська мова. Складні випадки синтаксичного керування

Робота з таблицею

- Запам’ятайте, якими формами керують деякі іменники в сучас­ній українській літературній мові:

Ненормативна конструкція

Правильна конструкція

відгук на дисертацію / реферат

відгук (про що?) про дисертацію / реферат

характеристика на студента

характеристика (кого?) студента

тенденція зростання

тенденція (до чого?) до зростання

оплата за навчання

оплата (чого?) навчання, але плата (за що?) за навчання


Практичне завдання (в зошит):

Впрапва 1.     Редагування речень

- Виправте помилки, пов’язані з порушенням літературних норм, запишіть речення правильно.

Малий Олександр розповідає нам, якою насолодою було вми­ватися її водою, милуватися нею, пірнати з дитячою пристрастю. А якщо ми будемо жити в гармонії з природою, оберігати та захи­щати її, тоді вона неодмінно нас віддячить. Кожен із нас повинен шукати способу поріднитися'з природою, зрозуміти її. Нам варто шукати шляхів вирішення цієї проблеми. Із-за чого було скасовано зустріч. На мою думку, у нашому житті була боротьба добра над злом. їхня щира та відверта розмова, хвороба Ірини перемогла над усіма їхніми конфліктами. Спочатку він осуджує місто, а пізніше стає його завойовником. А завдяки чому? Завдяки насильству. По-друге, саме завдяки природі люди лікуються від хвороб, душевних травм. У ньому головний герой твору Сашко описав рідний край і своє життя на великому проміжку часу.

Фото виконаного завдання надсилайте мені в особисті повідомлення у Вайбер


Немає коментарів:

Дописати коментар