How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

Урок розвитку писемного мовлення. Написання есе "Гамлет - переможець чи переможений?»

 Урок розвитку писемного мовлення.  Написання есе  

"Гамлет - переможець чи переможений?»

Шановні учні 

Ваше завдання написати на двійному аркуші  

есе на тему «Гамлет – переможець чи переможений?»

Увага! Обов’язково підпишіть вашу роботу і надішліть фото мені в особисті  повідомлення! 

"Гамлет, принц датський" — витвір мистецтва й людської геніальності, у якому  зв'язались кров, лірика, кохання, де тисячі граней, де є сюжет у сюжеті й трагедія в трагедії,  де реальність переплелась із потустороннім світом, безумством, нестямою. Образ Гамлета  вже давно вибито на скрижалях класики світової літератури. Тлумачення цієї постаті, її  загадковості, "безумства", мудрих роздумів, які вклав у вуста принца англійський  драматург (а ці репліки набули справжньої афористичності, про що свідчить солідна  кількість людей, що вживають шекспірівські фрази, не знаючи навіть їх походження. А що  може бути кращим підтвердженням?), стало тим полем літературної брані, де зламано не  одну тисячу списів. Та все це — загальні фрази. Важливим є тільки те, що саме викликає  у наших душах, серцях велика трагедія не менш великого майстра. "Нема нічого хорошого  й нічого поганого: це лише роздуми роблять все таким", як сказав Гамлет. А ці слова  яскраво вказують на цінність власних суб'єктивних поглядів, адже вони формують наше  сприйняття світу. 

Алгоритм написання есе 

1) Постановка проблеми (знайомство з проблемою, закладеної у пропонованій для  написання есе темі) 

2) Обдумування проблеми (визначення змісту: ідеї, приклади, що їх ілюструють)

3) Планування есе (визначення структури) 

4) Написання есе 

5) Перевірка те редагування роботи 

6) Надсилання готової роботи викладачу 

Як писати есе? 

1. Спочатку треба сісти і подумати: а що взагалі я знаю по цій темі? Що читав? Що чув? 2. Згадати всі випадки з життя і з книг, які підходять до цієї теми. При побажанні можна  придумати свої випадки – ніхто не забороняє. 

3. Згадати і коротко переказати те, що по цій темі писали знамениті люди. 4. І головне, що я сам думаю про це? Думки можуть бути суперечливими, як за, так і  проти. 

5. Подумавши, все це потрібно почати записувати. Не обов’язково у вигляді зв’язного тексту, можна поки що у вигляді уривків, начерків.  

6. Після того, як буде записано все, що прийшло на думку, потрібно це кілька разів перечитати і побудувати з цього зв’язний текст. Незважаючи на те, що есе має вільну внутрішню структуру, в ньому має бути вступ і висновок. Вступ має плавно ввести  читача в обговорювану тему, а висновок – містити певні умовиводи, нехай навіть  приблизні і умовні. 

7. Коли пишеш есе, намагайся дотримуватись певного стилю.  

Приблизна структура есе за текстом 

1. Формування головної проблеми 

2. Невеликий коментар до поставленої проблеми (чому ця проблема важлива і цікава) 3. Опис авторської позиції по відношенню до проблеми. За обсягом ця частина дорівнює  двом попереднім. 

4. Власна думка, аргументи, приклади. Об’єм приблизно в 2 рази більше, ніж третя  частина. 

5. Висновок, заключне судження про проблему, текст, автора. Обсяг приблизно дорівнює  третій частині


Немає коментарів:

Дописати коментар