How many languages you know — that many times you are a person. Скільки мов ти знаєш-стільки разів ти людина. A different language is a different vision of life.Інша мова - це інше бачення життя (Фредеріко Фелліні). Who does not know foreign languages does not know anything about his own.Хто не знає іноземних мов, нічого не знає і про свою власну (Гете). To have another language is to possess a second soul.Володіти іншою мовою - це як мати другу душу. (Карл Великий).

"Урок мовленнєвого розвитку. Дискусія на одну з тем: "Гроші. Навіщо збирати? На що витрачати? Як заощаджувати?", "Мовна мода - це добре чи погано?"

 Доброго дня, любі учні


"Урок мовленнєвого розвитку"

Уявіть, що вам потрібно взяти участь у дискусії на одну з поданих тем (на вибір):

➔"Гроші. Навіщо збирати? На що витрачати? Як заощаджувати?"  

➔"Мовна мода - це добре чи погано?"

Завдання: опрацюйте теоретичний матеріал, підготуйте короткий виступ (сфотографуйте виконане завдання та надішліть мені в особисті повідомлення)


"Мовна мода - це добре чи погано?"

Перегляньте відео

Оксана Забужко: Не бійтесь говорити українською

Словникова робота

Мода — 1. звúчка (певний спосіб дії, життя, манера поведінки і т. ін., що стали звичними, постійними для кого-небудь), звúчай рідше, вдáча, мóда, привúчка розм., нáвичка розм., повáдка розм., завúчка діал., звичáйка діал. Довголітня самотність виробила в Клавди звичку розмовляти сама з собою (Ірина Вільде); На цій отомані спав.. панотець по обіді. Мав звичай лягати з чобітьми (Лесь Мартович); Він уже в крові носив столітню привичку влади над людьми; вона, ця власть карати й милувати, влила ще в душу його предків краплю отрути (Г. Хоткевич); Любили [солдати]князя й за те, що він приніс у Другу армію суворовські навички і погляди (П. Кочура); — То в неї тільки повадка така — сльозами доймати (Панас Мирний); Ганна ніяк не могла погодитися з деякою Гордієвою завичкою поводитися з нею (Б. Грінченко); — Поставте статуетку! Що за міщанська звичайка, вічно крутить щось в руках? (Леся Українка).

2. Мода (недовготривале панування в суспільстві певних смаків, що виявляється в зовнішніх формах побуту, особливо в одязі), поведенція розм., поведінка заст. тут багато аристократії з різних країн: герцоги, князі, барони, графи, принци — жити в парижі стало модою (М. Слабошпицький); [Хуса:] Ти ж сама либонь того не знаєш, яка тепера поведінка в Римі на зачіски (Леся Українка).

Проблемне питання

  • Яка буває мода? Чи стосується вона мови?

□ Що таке мовна мода?

□ Для чого потрібна мовна мода?

□ Чому вона існує?

□ Що це для тебе? Як ти ставишся до мовної норми?

  • Що таке дискусія?
  • Про що повинні пам’ятати дискутанти?
  • Що повинен робити кожен дискутант, маючи тему дискусії?
  • Чим розпочинається дискусія?
  • Хто повинен підбивати підсумки після обговорення питання та стежити за культурою спілкування?
Сформуйте свою позицію стосовно всіх чи декількох запитань. Наведіть аргументи, докази. Підсумуйте.

"Гроші. Навіщо збирати? На що витрачати? 
Як заощаджувати?"

Перегляньте відео:

У сучасному світі неможливо прожити без грошей. Кожен із нас хотів би здобути певну матеріальну незалежність та соціальний і сатус. І в цьому, зрештою, немає нічого поганого: що поганого в бажанні людини забезпечити безбідне існування собі та своїй родині? Але питання не лише в  бажанні мати гроші, а в тому, яке місце це бажання посідає серед інших людських потреб та прагнень. Чи не виникає дисбалансу між матеріальними та духовними потребами людини, чи не думає часом людина, що матеріальна забезпеченість — головна і єдина запорука щастя? Багатьом із нас варто було б час від часу ставити собі ці питання, аби не розгубити закладене в нас, не зрадити вічні цінності, кружляючи у вирі сучасного життя.

Проблемні питання:
  • Чи в грошах щастя?
  • Чи погоджуєтесь ви зі словами відомого актора ➽В чём сила, Брат ? Висловіть власну думку
  • Скільки потрібно грошей людині для щастя?
  • Щоб я зробив, маючі млн.$?
  • Які радощі може отримати людина без грошей?
  • Чи має значення спосіб отримання грошей на характер людини?
  • Як отримати більше задоволення від покупок, витрачаючи менше грошей?
  • Як ви заощаджуєте? Чи виходить у вас накопичувати гроші
         Сформуйте свою позицію стосовно всіх чи декількох запитань. Наведіть аргументи, докази. Підсумуйте.

Я сподіваюсь, що висловлю  думку багатьох з нас про те, що всі найкращі задоволення від життя ми отримуємо безкоштовно. Це обійми, щирі поцілунки, справжню дружбу, любов, повагу, сміх, в цьому ми щойно  впевнилися. Весело було всім хто грав і хто дивився.
     Отже можна сказати, що найчастіше ми самі створюємо собі нові потреби, а потім жадаємо їх задовольнити. У сьогоднішньому суспільстві як розмінна монета, службовці задоволенню всіх цих жадань, виступають гроші. У жаданні грошей знаходять своє віддзеркалення бажання мати Porsche (саме Porsche, а не просто автомобіль, на якому можна їздити); потреба володіти заміським будинком (саме заміським будинком, а не просто дахом над головою); потреба ласувати тістечками і ласощами (а не просто утамовування голоду). Жадання грошей - штучна потреба, яка втілює решту всіх штучних потреб, - бути стрункою і красивою, а не просто здоровою і сильною; бути впливовим і викликати захоплення, а не просто мати хорошу роботу; потреба глибокодумно спілкуватися, а не просто приємно проводити час.

           Все це - штучні потреби, і символічне жадання грошей втілює непереборне бажання їх задоволення. Нам треба частіше замислюватись про цінність призначення грошей, про необхідність в існуючих потребах та про істинні цінності життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар